Home2

Mentalna Pracownia

To miejsce coworkingowe – przestrzeń do pracy, tej zawodowej i tej mentalnej.

Osoby, które zechcą skorzystać z przestrzeni w Mentalnej Pracowni mogą poruszać się swobodnie po całej pracowni, korzystać swobodnie z jej zasobów.

 • miejsce do pracy
 • materiały kreatywne, tablice 
 • bufet
 • przestrzeń wypoczynkowa
REZERWUJ

4 Strefy

Odrobina rozproszenia …

CLUB

Czasem, to czego Ci potrzeba to odrobina dystrakcji (rozproszenia), która oderwie Twoje myśli od bieżących spraw. Ważne, by było to działanie wspierające Ciebie i Twoje cele.

W przestrzeni Clubowej znajdziesz możliwości konstruktywnego odwrócenia uwagi (książki). Mamy nadzieję, że znajdziesz też towarzystwo jeśli go potrzebujesz, bo do dyspozycji masz także szachy, warcaby, karty.

Wszystkie te aktywności oprócz odwrócenia uwagi i  często przyjemności łączy działanie spójne z treningiem poznawczym. Grając – trenujesz mózg. Wspierasz swoją koncentrację i sprawność myślenia.

Czy wiesz, że trening poznawczy wspiera unikanie chorób neurodegeneracyjnych (np. choroba Alzheimera, Parkinsona). Niezależnie od Twojego wieku – możesz dać sobie wsparcie.

Uśmiech ułatwia nawiązywanie kontaktów.

Wspólna praca …

COWORKING

Miejsce do wspólnej pracy wielu osób wymaga uwzględnienia indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników, ale także możliwości ruchu, zmiany pozycji pracy.

Mózg i ciało to jeden wspólny organizm. W całości potrzebuje optymalnych warunków, by dobrze wykorzystać dostępną energię. Dlatego zachęcamy do zmiany pozycji pracy – wybierz miejsce i zmieniaj je – jeśli czujesz, że Twój organizm potrzebuje tej zmiany (posiedź, przejdź się, popracuj stojąc) – różnorodność sprzyja dobrostanowi.

Obecność innych osób w przestrzeni to szansa do wykorzystania teorii umysłu (mamy zdolność do dostrzegania sposobu myślenia, rozumowania innego postrzegania innych ludzi) – inspirowania się, poszerzania horyzontu myślowego i elastyczności poznawczej.

Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, dlatego bądźmy dla siebie życzliwi i szanujmy przestrzeń innych (np. wyciszając telefon, rozmowy).

Swobodny dostęp do „baru” to pyszna kawa, herbata, woda, coś słodkiego na ząb – ostatecznie nie samą pracą żyje człowiek. Zaspokojenie potrzeb ciała i odrobina przyjemności uzupełniają zasoby energetyczne, dlatego pamiętaj o sobie 😊

Aby mózg sprawnie funkcjonował, potrzebuje sprawnie funkcjonujących – „omielinowanych” połączeń neuronalnych. Ich praca jest porównywalna do pracy mięśni – niećwiczone słabną i są mniej efektywne. Dlatego zachęcamy Cię do inspiracji – sięgaj po książki, czasem jedno zdanie zmienia perspektywę
i generuje wielokierunkowy ruch synaptyczny.

Tablice i pisaki, kreda, kredki i papier – to tradycyjne narzędzia, które dają wypoczynek od niebieskiego światła i równocześnie pomagają zwerbalizować myśli – rozrysować proces myślowy, by dotrzeć do punktu docelowego.

Może Ciebie to zainspiruje?

Zapraszamy do eksploracji – w ciszy rodzi się kreatywne spojrzenie.

Zajmij się tym co dziś niełatwe …

Indywidualnie

Są zdarzenia w życiu, które doprowadzają do skraju możliwości. Są emocje, które przepalają energię. Są momenty, kiedy nie jest łatwo.

To część życia. Tak samo pewna, tak samo ważna i tak samo potrzebna jak każda inna.

Aby jednak mogła przynieść korzyść, potrzebuje dostrzeżenia, usłyszenia i zaopiekowania. Bo tylko rozwiązanie trudnych sytuacji daje lekcję, która staje się dźwignią do dojrzewania, wzrastania i radzenia sobie w przyszłości.

Dlatego umów się na indywidualne spotkanie i zajmij się tym, co dziś niełatwe.

W tej przestrzeni, otrzymasz optymalne warunki do dostrzeżenia tego co ważne i poszukiwania dróg na Twoją wybraną ścieżkę.

To tutaj otrzymasz wsparcie indywidualne w Twojej drodze od słabości do sprawczości.

 

Nie zwlekaj.

Zarezerwuj sobie termin indywidualnego spotkania.

Częścią pracy jest wypoczynek …

Mindfulness

Częścią pracy jest wypoczynek.

Właśnie tak – częścią pracy a nie nagrodą, lenistwem itd…

Każdego dnia dysponujemy określonym zasobem energii do rozdysponowania. Przerwa w pracy, pozwala tę energię oszczędzać i uzupełniać.

Ciało ustawione w jednej pozycji przez wiele godzin, mózg eksplorowany bez ustanku (czasowe możliwości koncentracji są mocno ograniczone) – prowadzą prostą drogą do wyczerpania emocjonalnego, wypalenia.

Dlatego tak ważne jest przerywanie pracy i odpoczynek.

Tutaj możesz:

 • Poleżeć ze słuchawkami przy ulubionej muzyce ( pufy i kocyk będą pomocne)
 • Rozciągnąć kręgosłup na macie, wykorzystać wałek pilatesowy, by rozluźnić napięte powięzi
 • Pomedytować
 • Pożonglować – czy wiesz, że żonglowanie sprzyja koncentracji, rozwojowi mieliny – czyli sprawności umysłowej, niezależnie od poprawy motoryki tej małej i dużej?

Wybierz swoją aktywność i zadbaj o siebie – jesteś ważny/a.

ELŻBIETA MAZURAK

Certyfikowana Konsultantka Coach-Mentorka Kryzysowa, Trenerka ART

Wieloletnia Doradczyni Klienta w różnych obszarach biznesu, Menadżerka, Przedsiębiorczyni, Fascynatka Człowiekiem, studentka psychologii na Uniwersytecie SWPS.

 • Certyfikowana Konsultantka Kryzysowa;
  Certyfikowana Mentorka/Coach Kryzysowa akredytowana przez Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu (nr certyfikatu: CMK2/01/IPTK/2021)
 • Certyfikowana Trenerka ART (Aggression Replaecement Training)
 • Certyfikowana Trenerka Heros Navigares
 • Studentka III roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS

Kontakt

Tel. 663 004 166

Masz pytania?
Napisz do nas: kontakt@MentalnaPracownia.pl